Astro Mini Mounted Brushes give you perfect, consistent finishes every time! Made with the highest quality goat hair, you will find they hold compound well. Try these star shaped brushes on intricate patterns and areas that a regular wheel brush can't quite reach. Mounted on a 2.38 mm (3/32”) diameter shank. Maximum 10,000rpm. Also available sold in a 100 Pack.
| Abrasive Type | Goat Hair |
| Color | White |
| Country of Origin | Germany |
| Hardness | Soft |
| Operating Speed | 5,000-10,000rpm |
| Package Size | Pkg. of 10 |
| Rotary Tool Diameter | 3/4" |
| Shank Size | 3/32" |